
Feljelentést tesz és végrehajtást kezdeményez egy jobbikos országgyűlési képviselő arra hivatkozva, hogy jogerős bírósági ítélet dacára sem kapta meg határidőre az állami földek bérleti szerződéseit – írja az MTI híre alapján a 24.hu.
Hétfői sajtótájékoztatóján Magyar Zoltán arról beszélt:
számos témában ment szembe korábbi ígéreteivel a Fidesz, ezek legsúlyosabbika azonban a vidék és a magyar föld kérdése.
A képviselő kijelentette:
néhány kivételezett, visszatérve a középkori feudalista világhoz, a piaci ár negyedéért-harmadáért bérelheti az állami földeket; ezzel versenyhátrányt okoz a tisztes gazdálkodóknak, megkárosítja a magyar adófizetőket.
Szerinte „ezzel hűtlen kezelést is elkövet a magyar állam”, amely teljesen el is hitelteleníti saját birtokpolitikáját.
Magyar azt hangsúlyozta, hogy a magyar föld mindannyiunké, nem csak a Fideszé.
A sajtótájékoztatón elhangzottak szerint, a képviselő közérdekű adat eltitkolása miatt, ismeretlen tettes ellen tesz feljelentést.
Kijelentette, ha így sem fér hozzá a kért információkhoz, akkor néhány hét múlva rendőri segítséggel foglaltatja le a szerződéseket tartalmazó adathordozókat.