Az Ellenszél ingyenes, és az is marad!

2016 óta írjuk meg a velős igazságot. Rád is szükség van! Segítenél? Itt tudod támogatni az Ellenszél küldetését:

Támogatom

Veszélyhelyzet a hatalomért – DK átlát a Fidesz trükkjein

Arató Gergely sajtótájékoztatón beszél a Szőlő utcai ügy kivizsgálásának elutasításáról.
Arató Gergely: „A Fidesz pánikban van, nem akarja, hogy kiderüljön az igazság.”

Gyurcsány Ferenc új bejegyzésében kemény szavakkal ostorozza Donald Trumpot, valamint Orbán Viktor és Magyar Péter viszonyulását az amerikai exelnökhöz. A Demokratikus Koalíció elnöke szerint Trump nem békét hozott, hanem újabb konfliktusokat és gazdasági válságot.

Újra meghosszabbítaná a veszélyhelyzetet a kormány – ezúttal november 14-ig. A javaslatot Semjén Zsolt nyújtotta be, az indok továbbra is az orosz-ukrán háború. A Demokratikus Koalíció viszont bírálja a lépést, szerintük ez csak újabb ürügy Orbán Viktor hatalmának bebetonozására.

Arató Gergely, a DK frakcióvezető-helyettese rámutatott: a Fidesz egyszerre hivatkozik háborús veszélyre, miközben azt állítja, Trump megválasztása elhozza a békét. „Ha valóban béke jön, akkor miért kell veszélyhelyzet novemberig?” – teszi fel a kérdést Arató.

„November 14-ig hosszabbítaná meg a kormány a már évek óta fenntartott veszélyhelyzetet, derült ki a Semjén Zsolt által benyújtott módosító javaslatból. Az indoklás továbbra is a szomszédban dúló orosz-ukrán háború, amelyhez Semjén indoklása szerint „Hazánknak továbbra is biztosítania kell a hatékony, gyors nemzeti válaszok kialakításának lehetőségét”.

A Demokratikus Koalíció szerint a veszélyhelyzet csak arra jó, hogy Orbán tovább építse az egyszemélyi diktatúrát, és folytassa a gazdasági ámokfutását és a közpénz ellopását.

Egészen idáig arról beszéltek, hogy Trump megválasztása a béke kulcsa, a forint erősödése ennek az előjele – akkor most miért kell még tovább, ráadásul novemberig meghosszabbítani a veszélyhelyzetet? Ráadásul Orbán Viktor éppen a múlt héten beszélt arról a Kossuth Rádióban, hogy Európát nem fenyegeti háború, hiszen az orosz-ukrán konfliktus nem fog tovább terjedni más országokra.

A DK szerint ebből látszik, hogy a Fidesz csak kifogásként használja a háborút, hogy tovább kormányozhasson rendeletekkel, megkerülve a parlamentet és a demokratikus intézményeket. Ez nem biztonságot teremt, hanem bizonytalanságot és kiszolgáltatottságot – Magyarországnak nem állandó veszélyhelyzetre, hanem valódi, baloldali, európai kormányzásra van szüksége” – zárja sorait a DK képviselője.

Ne állj meg itt! Olvass tovább, hogy tájékozott maradj erre a linkre kattintva. Kövess minket a Google Hírekben is, hogy megkapd a legfrissebb tartalmainkat!

loading...