
Ha a te gyermeked is imádja a csillogós, vidám dolgokat, a hercegnős rajzfilmeket és odavan Taylor Swiftért (vagy talán rád is igazak ezek az állítások), nem hagyhatod ki, hogy csillámtetoválást készítsetek közösen, csillámporral megfűszerezve.
A csillámporok izgalmassá teszik a csillámtetkót, hosszan tartó, színpompás mintákra tehetünk szert, ha a TyToo termékei közül válogatunk. Alábbi cikkünkben egy csillámpor-gyorstalpalót találsz, hiszen nem mindegyik fajta használható jól bőrfelületen dekorációs célokra.
A csillámpor fajtái
Sokan nem tudják, de kétféle csillámport különböztethetünk meg. Van dekor, illetve kozmetikai változata is. Nekünk az utóbbit kell használnunk, de ahhoz, hogy tudd, jól választottál-e, ellenőrizd a következőket:
- A kozmetikai minőségű termék pigmentjeinek kisebb a felülete, jobban ragad a csillámpor ragasztóba – ezért aztán sokkal tartósabb, mintha dekort vettünk volna.
- Nagyítóval nézd meg, hogy hatszögletű-e a szemcsék alakja, ez fontos, mert így nem fogják felsérteni a bőrt.
- Nem okoz irritációt, nincs benne fémszármazék – a dekor csillámporokban viszont van, ez fontos különbség.
- Élénk színű marad magas hő és fénynek való kitettség után is, így viselője sokáig élvezheti a színpompás mintát.
Ha biztonsággal lecsekkoltad, hogy nem dekorterméket veszel, hanem kozmetikai csillámport, akkor azt tanácsoljuk, a tégelyes változatot válaszd a könnyebb kezelhetőség érdekében.
Mire használhatod?
Egy jó minőségű ragasztóval csillámtetoválás kiegészítéseként, hennához vagy akár körömdíszítéshez is használható a csillámpor. Házibulikra, gyerekzsúrokra, születésnapokra, elegáns esküvői sminkhez, arcfestéshez farsangra vagy halloweenre – csak a fantáziádon múlik, hol hasznosítod.
Meríts ihletet a Pinterestről, Instagramról, ahol rengeteg felhasználó osztja meg csillámporral készített sminkjeit, festéseit. Egy kis gyakorlással újrakreálhatod őket, de egy idő után valószínűleg saját alkotásaidat részesíted majd előnyben. Tanulj a profiktól tippeket és trükköket, és lassan, de biztosan te is gyakorlott csillámfestővé válhatsz.
Így ellenőrizheted, hogy biztonságos terméket vettél
Mivel bőrfelületen alkalmazod, nem meglepetés, hogy tudni szeretnéd, nem fogja-e irritálni azt. Ezért biztosra kell menned, és meg kell nézned, hogy a csillámpor nem jelent-e kockázatot. Az MSDS lapokkal minden kozmetikai terméket forgalmazó cég rendelkezik – legalábbis törvényi előírás, hogy így tegyen -, ezért ezeket bátran elkérheted tőlük.
Még jobb, ha ezenfelül vegyész szakértőt is alkalmaz a vállalat a termékeinek bevizsgálására, aki írásban igazolhatja, hogy a forgalmazott csillámporok, csillámtetoválások és hennák biztonságosak.