
Bencsik András, a Demokrata nevű kormánypárti hetilap főszerkesztője Bayer Zsolt műsorában, hogy egy klasszikust idézzünk: „azt sem tudta, fiú-e vagy lány.”
A Fidesz süllyedő gyorsnaszádjának utolsó kalózai, akik a végletekig hűek a megtépázott kapitányhoz, az utóbbi napok legfontosabb történéséről is szót ejtettek a nemzet fröcsögőjének műsorában. Bencsik András a tálibok hatalomátvételével kapcsolatban osztotta azt a nézetet, miszerint
az USA és a művelt Nyugat újfent hülyét csinált magából.
Szerinte az afgánok most jól érzik magukat a bőrükben. Hozzátette: nem csak a liberális demokrácia létezik, valamint „elképesztő arrogancia, nagyképűség, és súlyos erkölcssértés, hogy egy nagyhatalom veszi magának a bátorságot, és Afganisztánt rákényszeríti valamire, ami neki nem kell”.
Bencsik szerint a szélsőséges iszlamisták – akiktől a Fidesz ugye megvédené az országot már a 2015-ös menekültválság óta – voltaképp visszafoglalták Afganisztánt, ez egyfajta szabadságharc volt, az afgánok pedig örülnek a fejleményeknek.
A fideszes véleményvezért felbosszantja ugyanakkor, hogy a tálibokat a magyar média lázadóknak nevezi, hiszen 1956-ban a pesti srácok sem lázadók voltak, hanem szabadságharcosok.
Bencsik Andrásnak úgy sikerült erre a következtetésre jutnia, hogy afgán és Afganisztában tartózkodó külföldi állampolgárok tízezrei fogták menekülőre, mikor kiderült, hogy a szélsőségesek valószínűleg elfoglalják az egész országot és magukhoz ragadják a hatalmat.
Bencsik Andrásnak üzenem:
ha már Európában félti a menekültektől az európai nőket, akkor féltse a tálib szabadságharcosaitól is, akik még az otthonuk elhagyását is megtiltják nekik, megcsonkítják a nemiszervüket, gyermekkoruk kezdetétől házasítják, megerőszakolják őket, majd burkában járatják életük végéig!
Ezek a Te szabadságharcosaid, Bencsik!
Ha pedig az ’56-os forradalmárokhoz hasonlítod a tálib gazembereket, akkor olyan identitásválságban vagy, mint a Fidesz. A magyar forradalom hőseire büszke állampolgárként kikérem magamnak, hogy hozzájuk merd mérni ezeket a megátalkodott szemétládákat!
Egyébként pedig a magyar külügynek fogalma sem volt az ott lévő 26 magyar családról, akiket a britek menekítenek ki a szabadságharcosaid markából. Nekik is mondd majd a szemükbe, hogy mit gondolsz a tálibokról!
Jabronka Richárd