Azt hittük, nem élnek vissza az új gyülekezési törvénnyel? Elindult a betiltási hullám!

Forrás: MTI

Amikor attól tartottunk, hogy az új gyülekezési törvény majd visszaélésekre adhat okot, talán nem is hittük, hogy valóban kihasználja ezt a hatalom a gyakorlatban is. Nem először fordult elő, hogy egy tiltakozó akciót szabotáltak.

Korábban beszámoltunk róla, hogy a tegnapi napra blokádot tervezett a Yellow Vest Hungary csoport a Lánchídra, de kiderült, hogy azt a rendőrség az utolsó pillanatban elutasította. (A csoport csak forgalomlassítást szeretett volna, nem pedig a híd teljes lezárását.)

A Yellow Vest Hungary a bírósághoz fordul. Facebook-oldalukon ezt írják:

Nem ez az első eset. A Fiatalok a Demokráciáért mozgalom blokádját is megtiltotta a rendőrség, de a bíróság azt nem tartotta megalapozottnak, ezért megvalósult a rendezvény.

A hatalom most próbálja feszegetni a határokat, és a rendőrséget használja fel arra, hogy az alapvető szabadságjogok korlátozásának eszköze legyen. Mi lesz, ha a bíróságok sem lesznek már a szabadság pártján?

loading...