
Ahogy a tüntetésen is elhangzott: mindenhol, ahol csak lehetősége adódik közéleti szereplőnek, olvassa be a demonstrálók 5 pontos követelését. Őrsi Gergely, a szocialisták budapesti alelnöke kapva kapott az alkalmon.
Válaszul a „Fidesz-központ” provokatív kérdéseire, Őrsi Gergely beolvasta az 5 pontos ellenzéki követelést az M1 Híradójának kamerájába. Tette mindezt az előválasztásról szóló mai sajtótájékoztatón.
Az MSZP a központi Facebook-oldalon megjegyezte:
„Kíváncsian várjuk, mi marad az esti híradóban az 5 pontból! Ez most nagy lehetőség a köztelevízió számára.”
Jó, ha ezúttal kivételt teszünk, és megnézzük az esti híradót, mert ha abban nem hangzik el a sajtótájékoztatón felolvasott 5 pont, az eddiginél is aljasabb módon élnek vissza a magukat közhíradósnak mondó pártkáderek az adófizetői pénzekkel. Őket pedig közvetlenül a Fidesz mozgatja.
Emlékeztetőül az 5 pont. Követeljük:
- a rabszolgatörvény azonnali visszavonását;
- kevesebb rendőri túlórát;
- független bíróságokat;
- Európai Ügyészséget;
- független közmédiát.
Kérjük, oszd meg te is a cikket, hogy minél többekhez eljusson, miként jártak túl a közmédiások eszén! Köszönjük!