Dr. László Imre az Ellenszélnek: „Elfogyott a türelmünk, levelet írok Orbán Viktornak”

Újbuda Önkormányzat épülete, közétkeztetéssel kapcsolatos döntés bejelentése.
László Imre üzent a kormánynak.

Interjút készítettünk Dr. László Imre DK-s újbudai polgármesterrel. Több témát is érintettünk. A városatya a modern Madárhegyi Gyermekligetről, a gyermekek svédasztalos étkeztetéséről, a szociális terülten dolgozók önkormányzati béremeléséről, és arról is beszélt, hogy Orbán Viktornak levelet ír egy elmaradt ígéret betartásáról.

Díjnyertes épületegyüttesben kapott helyet Újbuda legújabb óvodája, bölcsődéje és gyermekorvosi rendelője. A Madárhegyi Gyermekliget bekerült a Piranesi Díj 2024 jelöltjei közé, majd elnyerte a Global Architecture Award oktatási épület kategóriájának fődíját. A komplexumra méltán lehet büszke a XI. kerület. A dolgozók nemcsak a modern épület adta lehetőségeket használhatják munkájuk során, de bér tekintetében is jól járnak.

20%-os béremelést biztosít saját forrásból az önkormányzat a szociális területen dolgozók részére

Dr. László Imre az Ellenszélnek elmondta: „A legrosszabban fizetett terület a szociális dolgozóké. Ha visszatekintünk hosszú évekre, a szociális szféra a legrosszabban fizetett szakmákat csoportosította, amelynek művelői nagyon fontos tevékenységet folytatnak, így komoly ellentmondás van a megbecsültségük és a tevékenységük között. Ezért is döntöttünk úgy, hogy megpróbáljuk a saját erőnkből felzárkóztatni ezt a területet.

A kormány 7 és 9 százalékos emelést írt elő a szociális szféra munkatársainak. Újbuda Önkormányzata pedig ezen felül ad 20% emelést a szociális szférában dolgozóknak. Fontos azokkal az emberekkel törődni, akik egy rendkívül kritikus tevékenységet folytatnak” – fogalmazott László Imre.

23 ezer adag ételt szállít naponta Újbuda önkormányzata a közétkeztetés keretein belül

„Lépcsőzetesen vezettük be a svédasztalos menüt. Az egyféle választékot felváltotta az A és B menü, ez kiegészült a salátabárral, majd három helyen svédasztalos étkezési formát rendszeresítettünk.

A gödöllői Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem XI. kerületi kampusza 4 tanszékkel működik. Ezen belül folyik a munka az Élelmezés- és táplálkozástudományi tanszéken. Velük szerződést kötöttünk, és megpróbáljuk a szellemi tudást konvertálni a kerület mindennapi működtetésébe. Példaként említeném a közétkeztetést, amelynek keretein belül reggelit, tízórait, ebédet juttatunk el a csecsemőktől kezdve az idősek otthonáig. Összesen napi 23 ezer adag ételt szállítunk ki. 9800-an veszik igénybe a közétkeztetést naponta. A szolgáltatóval közösen a szellemi tudást hatékonyabb, jobb, egészségesebb étkeztetés céljából hasznosítanánk” – ismertette az átfogó közétkeztetési stratégiát Dr. László Imre.

László Imre: „Elfogyott a türelem, levelet írok Orbán Viktornak”

„Egy éve megkülönböztetett figyelmet élvezünk a kormánytól. Megígérték, hogy az egynapos sebészeti ellátást befogadják, magyarul a finanszírozására kötelezettséget vállalnak. Ígérgetik folyamatosan, de nem teljesült belőle semmi. Korábban a belügyminiszter és az egészségügyért felelős államtitkár Takács Pétert a parlament Népjóléti Bizottsága hallgatta meg, ahol ígéretet kaptunk rá Pintér Sándortól, hogy januárra Újbuda számára biztosítják ezt.

Másnap írtam egy levelet a belügyminiszternek, kértem, hogy amit megígért, szíveskedjen egy tájékoztató formájában eljuttatni hozzánk arról, hogy januárban befogadják az egynapos ellátást. Ahogy Ön nem kapott választ erre, úgy mi sem.

Elfogyott a türelmünk. Az összes melléklettel együtt, ami ebben az ügyben keletkezett, a miniszterelnöknek fogok írni egy levelet, amiben megkérem, hogy biztosítsa a lehetőséget arra, hogy az ezer sebből vérző egészségügyben az erőforrásainkkal hatékonyan működtethessük az egynapos ellátást” – mondta László Imre.

Újbuda példája az egész ország számára követendő lehet, beleértve a kormányt, amelynek sajnos nem célja a szociális terület és az egészségügy problémáinak megoldása. Egy kerület többet tesz értük, mint az ország vezetése.

Ne állj meg itt! Olvass tovább, hogy tájékozott maradj erre a linkre kattintva. Unod a politikát? Főzz valami finomat, olcsón az EllenLábassal!

loading...