Az Ellenszél ingyenes, és az is marad!

2016 óta írjuk meg a velős igazságot. Rád is szükség van! Segítenél? Itt tudod támogatni az Ellenszél küldetését:

Támogatom

Több mint két hete várják haza a 21 éves Bencét: az Ozora Fesztiválon látták utoljára

Több mint két hete várják haza a 21 éves Bencét: az Ozora Fesztiválon látták utoljára

Több mint két hete várják haza a 21 éves Bencét: az Ozora Fesztiválon látták utoljára.

Több mint két hete nem adott életjelet magáról a 21 éves Szolnoki Bence Donát. A fiatalembert július 28-án látták utoljára az Ozora Fesztiválon, ahol önkéntesként dolgozott. Családja, barátai, civilek és rendőrök is keresik, de egyelőre nem sikerült a nyomára bukkanni.

Bence továbbra is szerepel a rendőrség eltűnt személyeket tartalmazó nyilvántartásában. A körözést a Szentendrei Rendőrkapitányság rendelte el.

A holmija nagy részét a táborban hagyta

Bence egyik barátjának nyilvános felhívása szerint a fiatal július 28-án délelőtt azt mondta, hogy az önkéntesek táborából egy másik kempingbe költözik át.

Holmijának nagy részét hátrahagyta, és csak a telefonját, egy kisebb oldaltáskát, valamint egy függőágyat vitt magával. Telefonon azóta sem elérhető, közösségi oldalain pedig nem jelentkezett.

A barátok eleinte azt feltételezték, hogy Bence egyedül szeretne lenni, vagy egy másik társasághoz csatlakozott. Néhány nap elteltével azonban egyre aggasztóbbá vált a hallgatása, ezért értesítették a családot és a rendőrséget.

Civilek indultak keresni az édesapa kérésére

Augusztus 11-én Bence édesapjának kérésére szervezett civil keresés indult az Ozora Fesztivál környékén. Önkéntesek, polgárőrök, közmunkások és családtagok indultak el lánckeresésben Simontornya irányába.

A FEOL helyszíni beszámolója szerint már a délelőtti órákban körülbelül húszan kutatták át Igar-Vámszőlőhegy térségét. Később a rendőrség is bekapcsolódott a keresésbe.

A rendkívüli hőség azonban annyira megterhelte a résztvevőket, hogy valaki rosszul lett, ezért a terület gyalogos átvizsgálását átmenetileg fel kellett függeszteni. A szervezők hangsúlyozták, hogy ez nem jelenti a kutatás végét: speciálisan kiképzett keresőcsapat bevonását is kezdeményezték.

Az Ozora Fesztivál területét drónnal is átvizsgálták, a biztonsági szolgálat tagjai pedig ugyancsak bejárták a helyszínt. A kutatás eddig nem vezetett eredményre.

Így nézett ki, amikor utoljára látták

A rendőrségi személyleírás szerint Szolnoki Bence Donát körülbelül 178 centiméter magas, 72–75 kilogramm súlyú, sportos, vékony testalkatú fiatal. Világosbarna haja a füléig vagy valamivel az alá ér, szeme zöldeskék.

Eltűnésekor a következő ruhákat és kiegészítőket viselhette:

  • piros fejkendő;
  • zöld-fehér csíkos póló;
  • hosszú, khakiszínű katonai cargo nadrág;
  • lángmintás, rövid szárú Converse cipő;
  • világos színű oldaltáska;
  • sárgás vagy narancssárga lencséjű napszemüveg.

Bal fülében karika fülbevalót, bal kezén vékony rézkarkötőt és ezüstgyűrűket viselhetett.

Minden információ számíthat

A család azt kéri, hogy aki július 28-án vagy azt követően találkozott Bencével, esetleg tudja, merre indulhatott el a fesztiválról, haladéktalanul értesítse a rendőrséget.

Bejelentést a 112-es segélyhívón, illetve a Szentendrei Rendőrkapitányság +36 26 502 400 telefonszámán lehet tenni. Bence testvére a nyilvános felhívásban megadott +36 30 876 1905 számon várja az információkat.

Az ellenőrizetlen észleléseket nem érdemes találgatásként közzétenni a közösségi médiában: azokat közvetlenül a rendőrségnek kell átadni, hogy minden lehetséges nyom eljusson a keresést irányító hatósághoz.

loading...