
Tudta, mi zajlik valójában a Fidesz zárt ajtói mögött? A látszat háttérében a teljes összeomlás réme fenyeget. Gulyás Gergely és Lázár János csak egyetlen évre vállaltak parlamenti szerepet. Ez nem véletlen.
Sokan kérdezik, miért menekülnek a korábbi erős emberek. A válasz egyszerűbb és sokkal rémisztőbb a pártra nézve, mint gondolnánk. A Fidesz hajója süllyed. A haszonélvezők pedig már elkezdték keresni a kiutat. Orbán Viktor elvesztette a hatalmat. Emberei pedig érzik a vesztét.
Nézzük meg a tényeket, amelyekből azonnal megérti az olvasó, miről is van szó
Lázár János egy évre vállalt mandátumot. Azt állítja, befelé fog dolgozni. Ez persze csak olcsó porhintés. Valójában egy alibit gyártott magának a gyors meneküléshez. Egy év múlva csendben távozik a süllyedő hajóról.
Gulyás Gergely szintén csak egy évet vállalt. Frakcióvezető lett, de csak ideiglenesen. Orbán Viktor kérte fel erre a hálátlan feladatra. Gulyás pedig bevállalta a „villámhárító” szerepét. De ő sem akar ott maradni a romok alatt.
Mi a valódi céljuk ezzel? A puszta politikai túlélés. Egy év múlva a botrányok talán elülnek egy kicsit. Ők pedig megpróbálhatják újraépíteni a saját karrierjüket. A Fidesz romjain túl. De ez a párt már sosem lesz a régi.
Egymás torkának esnek
A belső káosz mindent felemészt. Orbán hatalmi gépezete darabokra hullott. Nincs, aki egyben tartsa a széthúzó frakciókat. A korábbi egység már csak egy halvány emlék. A belső harcok pedig napról napra durvulnak.
Ez már nem a megújulás korszaka, hanem puszta végjáték. Az idősebb generáció pontosan emlékszik még ilyen összeomlásokra. Amikor egy diktatórikus rendszer kártyavárként omlik össze. Most pontosan ezt látjuk a saját szemünkkel. A történelem ismétli önmagát.
A színfalak mögött rettegés uralkodik. Senki sem bízik már a másikban. A korábbi szövetségesek mára ádáz ellenségekké váltak. A zsákmány elfogyott. Most egymás torkának esnek az egykori hatalmasok. Ez a folyamat visszafordíthatatlan.
Gondoljon csak bele a helyzetükbe!
Évtizedekig teljhatalommal uralkodtak rajtunk. Most pedig alig egy évet adnak maguknak a parlamentben. Félnek a felelősségre vonástól. Félnek a nép haragjától. Ezért is készítik elő a csendes távozást.
De ne higgyen a látszatnak! A megújulásról szóló mesék csak altatók. A valóság az, hogy fejvesztve menekülnek. Lázár és Gulyás esete mindenki számára figyelmeztetés. A király meztelen. A Fidesz pedig hamarosan történelem lesz.
Küldje el ezt az elemzést ismerőseinek! Az igazságot nem lehet tovább elhallgatni. Mindenkinek joga van tudni, mi történik. A sötét titkok napvilágra kerültek. A rendszer maradéka is megbukott.
Ne állj meg itt! Olvass tovább az Ellenszél változatos tartalmai között.
Kövess minket a Facebookon is!