Hatalmas siker volt a DK tanszergyűjtő akciója

Nagy siker volt a DK tanszergyűjtő akciója.
Nagy siker volt a DK tanszergyűjtő akciója.

A Demokratikus Koalíció hétvégén tartotta tanszergyűjtő piknikjét, amely várakozáson felül sikerült. A rendezvényen rengeteg adomány gyűlt össze, köztük füzetek, tolltartók, színes ceruzák és iskolatáskák. A DK közlése szerint ezek az adományok hamarosan rászoruló családokhoz kerülnek.

A gyűjtés egyik fő célja az volt, hogy a tanévkezdés terhei enyhüljenek azoknál, akiknek a legnagyobb gondot okozza a tanszerek beszerzése. A párt kedden a kishajmási tanodának adja át a csomagokat, ahonnan a helyi családokhoz kerülnek az iskolai felszerelések.

Nemcsak Budapesten, hanem több vidéki helyszínen is szerveztek gyűjtőpontokat. A DK hangsúlyozta, hogy országosan fogtak össze azért, hogy minél több gyermek kezdhesse meg gondtalanabbul az új tanévet. A rendezvényeken a gyerekek sem unatkoztak: csillámtetoválás és tolltartó-díszítő workshop várta őket.

A párt közleménye szerint az összefogás példát mutatott. „Együtt tettük szebbé mások tanévkezdését” – írták, hozzátéve, hogy hálásak minden adományozónak.

Ne állj meg itt! Olvass tovább, hogy tájékozott maradj erre a linkre kattintva. Kövess minket a Facebookon is!

loading...