
Október 23: fegyveres akcióra figyelmeztette Amerika Magyarországot,
Az amerikai hírszerzés figyelmeztette a magyar hatóságokat egy lehetséges fegyveres akcióra, amely az 1956-os forradalom évfordulójára, október 23-ra szerveződhetett, írja a Telex diplomáciai forrásokra hivatkozva. Az értesülések szerint az amerikai titkosszolgálat olyan operatív eszközökkel szerzett információkat adott át a magyar szerveknek, amelyek arra utaltak, hogy bizonyos csoportok fegyveres támadásra készülhetnek.
Bár a hírt hivatalosan még nem erősítették meg, a Telex úgy tudja, hogy a Terrorelhárítási Központ a hétvégén akcióba lépett. Budapesten, a XVI. kerületben található Legenda nevű sörözőben fél tucat fiatalt vettek őrizetbe. A helyszínen több fiú és lány is előállításra került. Bár a hatóságok éles fegyvert nem, csak airsoft eszközöket és legalább egy hatástalanított fegyvert találtak náluk.
A lap értesülései szerint a rendőrségi akció összefüggésben lehet az amerikai hírszerzés által korábban átadott információkkal. A letartóztatott fiatalok olyan személyek lehetnek, akik kapcsolatban álltak a gyanúsított csoporttal. A söröző tulajdonosa elmondta, hogy a fiatalok épp belépni készültek az épületbe, amikor a hatóságok a bejáratnál rajtuk ütöttek.
Ez az incidens egy nagyobb, nemzetközi együttműködés eredményeként jött létre, amely az amerikai hírszerzés és a magyar terrorelhárítók közötti információcserére épült. A hatóságok folytatják az ügy kivizsgálását, hogy feltárják a további részleteket, és megelőzzék az esetleges további akciókat.
További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!