Kiakadtak az oroszok Orbánra

Oroszok a magyar kampányban? Szánalmas magyarázkodásba kezdtek Putyinék
Kép forrása: MTI

Kiakadtak az oroszok Orbánra, sokan árulást emlegetnek.

Nem kímélték az orosz kommentelők a csütörtöki EU-döntésről szóló hír után a magyar miniszterelnököt, írja az Index. A legtöbb hozzászólásból úgy tűnik, az oroszok csalódtak abban Orbánban.

Nekiestek az orosz kommentelők Orbán Viktornak. A miniszterelnök csütörtökön a többi uniós vezetővel együtt megszavazta az Ukrajnának szánt 50 milliárd eurós támogatási csomagot. Ez váltotta ki a heves reakciókat. A kormányfő decemberben még vétózott, és sokáig úgy tűnt, most sem lesz egyszerű a megállapodást tető alá hozni. Végül meglepően gyorsan sikerült kihirdetni az eredményt.

A hírt a legtöbb orosz portál mértékadóan hozta le, a TASZSZ orosz hírügynökség és a RIA Novosztyi is kiemelten foglalkozott vele, több cikkben is feldolgozták.

A magyar miniszterelnök úgy értékelte a szavazást, hogy szerinte azért nem sikerült tavaly megállapodni, mert két magyar problémára nem kaptak megoldást. A magyar miniszterelnök elmondása szerint attól tartott, hogy a magyaroknak járó uniós pénzek előbb-utóbb Ukrajnában kötnének ki, illetve túl hosszú távra, ellenőrizetlenül bocsátanak forrásokat Ukrajna rendelkezésére.

Az oroszok szerint elárulta őket Orbán

A RIA Novosztyi kommentszekciójában ütötték-vágták a magyar kormányfőt a hozzászólók.

Orbán elárult minket

– írta egy kommentelő, amire egy másik úgy reagált, hogy semmit sem ígért Oroszországnak, csak a magyar gazdasági érdekeket tartotta szem előtt. Erre jött válasz egy újabb kommentelőtől, hogy szerinte „ez akkor is árulás, hasonlóan Erdoganhoz”. Ez utóbbival feltehetően a török ratifikációra gondolhatott, amellyel jóváhagyták Svédország csatlakozását a NATO-hoz.

„Orbánt megtörték, mert gyenge”; „megvették kilóra”; „Ki mondta, hogy Vityusa velünk van? Most már biztosan nem!!!”; „hülyeség volt azt hinni, hogy a magyarok ellen tudnak állni az EU-nak” – ilyen és ehhez hasonló hozzászólások érkeztek, ám voltak olyanok is, akik reálisabban látták a dolgokat.

Volt, aki megpróbálta megmagyarázni: „Nem tehetett mást” – jött a viszontválasz, majd valaki hozzátette: „Orbánnak nem volt választása, különben az EU romba dönti a magyar gazdaságot”.


További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!

loading...