
Időjárás: Hidegfront érkezik zivatarokkal.
Zivatarok elsősorban a Dunántúlon lehetnek, keletre csak estére érkezik meg a front, írjon az Időkép.
Holnap, augusztus első napján nyugat, északnyugat felől hidegfront érkezik, így újból többfelé kell számítani csapadékra.
A front nagyjából a déli, kora délutáni órák környékén éri el a nyugati, északnyugati országrészt, így egyre többfelé erősen megnövekszik a felhőzet, legtovább keleten tart ki a napsütés.
Zivatarok elsősorban a Dunántúlon lehetnek
Zivatarok elsősorban a Dunántúlon lehetnek, itt helyenként felhőszakadás, jégeső és viharos széllökések is társulhatnak a viharokhoz. Késő délutánra a középső, estére a keleti országrészt is eléri a front csapadékzónája, de zivataroknak itt már csak elhanyagolható esélye lesz, leginkább eső, zápor lehet a jellemző csapadékforma. A front előtt még 26-33 fokig melegszik a levegő, ám a front és csapadék megérkezését követően a Dunántúlon több fokkal visszaeshet a hőmérséklet.
A front előtt többfelé feltámad a délies szél, majd a front érkeztével északnyugatira fordul a légmozgás iránya, de zivataroktól eltekintve csak kevés helyen lehetnek erős széllökések.
Szerda reggelre a front kelet felé távozik, mögötte napos időre van kilátás 25-30 fokos maximumokkal.
További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!