Az Ellenszél ingyenes, és az is marad!

2016 óta írjuk meg a velős igazságot. Rád is szükség van! Segítenél? Itt tudod támogatni az Ellenszél küldetését:

Támogatom

Vezető német lap: az Orbánnak küldött levél tulajdonképpen egy vádirat – Magyarország uniós milliárdoktól esik el már 2021-ben is

Kép forrása: MTI

Markus Becker és Jan Puhl, a Spiegel német lap munkatársai azt írják: az Európai Bizottság megtette az első lépést, hogy a jogállami mechanizmus alapján jelentős pénzeket vonjon meg a két országtól, és értesüléseik szerint ebbe az évbe már az sem fér bele, hogy az újjáépítési alapból utaljanak nekik.

A vezető német hetilap brüsszeli tudósítóinak cikke alapján a hvg360 azt írja, hogy

a magyar és a lengyel kormánynak küldött brüsszeli levél olyan, mint egy vádirat. Az Európai Bizottság összefoglalja bennük, hogy mi a baja már jó ideje a két országgal.

A lengyelek esetében leginkább az igazságszolgáltatás függetlenségének megrendítését kifogásolja, a magyaroknál pedig a korrupció és az urambátyám-rendszer áll a középpontban. Továbbá, hogy a bíróságok képtelenek fellépni a fennálló viszonyok ellen.

loading...