Ennyire érdekli a Fideszt a magyar emberek sorsa és a járványkezelés: nem mennek el a rendkívüli parlamenti ülésre

Kép forrása: MTI

A koronavírus-járvány kormányzati kezelését kívánta megtárgyalni a Demokratikus Koalíció, a Magyar Szocialista Párt, a Jobbik, az LMP és a Párbeszéd, ezért rendkívüli ülést kezdeményezett.

Eredetileg a múlt csütörtökre szerették volna összehívni, ám Kövér László házelnök jogával élve most szerdán este 6-ra, a „rendes” parlamenti ülésnap utánra tette a kezdést.

A Kormányzati Tájékoztatási Központ közleményt adott ki, amelyből kiderül, hogy a kormány tagjai nem vesznek majd részt az ülésen.

„Ha a baloldali pártok komolyan gondolnák a járvány elleni küzdelmet, akkor felhagynának az oltás elleni kampányukkal”

– írták. Arra is hivatkoztak, hogy a miniszterelnök a héten személyesen is válaszolt a baloldali pártok kérdéseire, a kormány államtitkárai pedig a napirend előtti viták során adtak tájékoztatást a járvánnyal kapcsolatos legfontosabb döntésekről és fejleményekről.

loading...