
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 32-re nőtt az országban diagnosztizált fertőzöttek száma – tájékoztat a kormányzati weboldal.
Az országos tisztifőorvos által kiadott eljárásrendnek megfelelően az új fertőzöttek esetében is haladéktalanul megkezdődik a járványügyi vizsgálat és kontaktkutatás, amelyet a járványügyi hatóság a rendőrséggel együttműködve végez.
Hazánkban így összesen a 9 iráni és egy brit állampolgár mellett 22 magyar is van a fertőzöttek között.