
Alessia Bonari, egy milániói nővér 3 nappal ezelőtt az instagramra töltött fel egy fényképet, amelyen az arcbőre a védőfelszerelések miatt erősen sebes.
A képet nem csak úgy magában töltötte fel, hanem mellette részletesen leírta, milyen megpróbáltatások elé állítja az egészségügyi dolgozókat az új kínai koronavírus.
A fiatal nővér szívhez szóló posztja magyarul:
„Félek munkába menni. Félek attól, hogy a maszk nem takarja eléggé az arcomat, vagy hogy véletlenül hozzáértem magamhoz a piszkos kesztyűmmel. Vagy hogy a szemüvegem nem takarja eléggé a szememet.
Fáradt a testem, mert a védőfelszerelések rosszak, a ruhámban izzadok, és ha egyszer beöltöztem, akkor hat órán át vécére se tudok menni, és inni se tudok.
Fáradt a lelkem, ahogy a kollégáimé is, akik hetek óta ugyanebben a helyzetben vagyunk. De ez sem akadályozhatja meg, hogy elvégezzük a munkánkat, mint mindig. Továbbra is gondoskodni fogok a betegeimről, mert büszke vagyok a munkámra, és szeretem is”
– írta posztjában, amit már majdnem nyolcszázezer ember lájkolt.
Felhívta ugyanakkor mindenki figyelmét, hogy csak akkor menjenek kórházba, ha tényleg szükségük van az orvosokra, másként inkább zárják karanténba magukat otthon.