
Keddi időjárás: kertek alatt az eső.
A mai nap folyamán nyugat és délnyugat felől gyorsan megvastagszik a felhőzet, amely fokozatosan kelet és északkelet felé halad. Ez a felhőzóna esőt, záport és akár zivatart is hozhat, különösen a nyugati területeken. Kelet felé haladva a csapadék később érkezik, így ott inkább csak a délutáni, esti órákban várható eső. A csapadékzóna mögött a felhők fokozatosan felszakadozhatnak, de helyenként még előfordulhatnak záporok, zivatarok. A déli és délkeleti szél élénkülni kezd, ami a csapadék érkezésével együtt hűvösebb érzetet kelthet.
A hőmérséklet általában 20 és 27 fok között alakul, bár a felhősebb nyugati és dunántúli régiókban ennél hűvösebb lesz, míg a kevésbé felhős keleti és alföldi területeken a hőmérséklet magasabbra is emelkedhet. A nap folyamán érdemes figyelni a radart és nem árt, ha esernyő is van nálunk, különösen, ha a nyugati régiókban tartózkodunk, ahol a csapadék hamarabb megérkezhet.
Pénteken még a déli országrészben akár 30 fokos hőmérsékletet is elérhetünk, de már ekkor megkezdődik egy markáns hidegfront érkezése, amely az északnyugati területeket először éri el. A hidegfront lassan halad át az országon, így a hétvége folyamán egyre több helyen hoz lehűlést és csapadékot. Pénteken az északi és nyugati részeken már hűvösebb, borongósabb idő várható, míg a déli területeken még napos és nyárias maradhat az időjárás. Az északnyugati régiókban a hőmérséklet 19-20 fok körül alakul, míg délen a 30 fokot is megközelítheti.
Szombaton a hidegfront tovább erősödik, és országszerte jelentős esőzésekre lehet számítani. A záporok és zivatarok leginkább az északnyugati megyéket érintik majd, ahol a hőmérséklet 20 fok alatt marad. Ezzel szemben a délkeleti régiókban még 26-28 fok is lehet, de a hidegfront előrehaladtával itt is várható lehűlés. A szél erősödik, északnyugati irányból viharos széllökések is előfordulhatnak, ami fokozza a hűvös érzetet.
Vasárnapra már az egész országban beköszönt a lehűlés. A legmagasabb hőmérsékletek 13 és 19 fok között alakulnak, és az erős szél miatt ezek az értékek még hidegebbnek tűnhetnek. Azok, akik megszokták a korábbi napok melegebb időjárását, különösen hűvösnek érezhetik ezt a változást. A hidegfront lassan hagyja el az országot, de a hét végére várhatóan tartósabb lehűlés következik. A vasárnapi nap során további esőre és záporokra is lehet számítani, így érdemes felkészülni az esős időre és a hűvösebb hőmérsékletekre.
Ez a változás egyértelmű jele annak, hogy az ősz lassan beköszönt, és a korábbi melegebb napokat felváltják a hűvösebb, csapadékos időszakok. Az erős szél és az eső miatt a hétvégi programokat érdemes úgy tervezni, hogy alkalmazkodjunk az időjárás jelentős változásaihoz.
További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!