
Öt politikai csapás az Orbán-rendszerre: így vágja el Magyar Péter a fideszes hűbéri láncot.
Ezt a parlamenti ülést tanítani fogják a történelemkönyvekben. Magyar Péter „Tisztítótűz” címmel tartott beszédével nemcsak letarolta az Országházat, hanem a szemünk láttára, élő adásban mutatta be azt a kíméletlen tervet, amely végleg felszámolja a NER 16 éves uralmát. A Fidesz-frakció – élén az ülésről gyáván lógó Lázárral és Szijjártóval – az apátia és a pánik között ingadozott. Ha lemaradtál a tegnapi történelmi viharról, mutatjuk az Orbán-rendszer bukásának anatómiáját: ezt az öt csapást már nem fogja túlélni a magyar maffia.
Alig negyven nap telt el a kormányváltás óta, de a Tisza Párt már most feneketlen kútba nézett, és megtalálta azokat a titkosított aktákat, amelyeket a Fidesz kétségbeesetten próbált elrejteni. Magyar Péter nem finomkodott: a magyar politikai elitet az olasz Cosa Nostrához hasonlította, és bejelentette azokat a lépéseket, amelyek egy tollvonással vágják el a maffia csápjait.
Íme a Tisztítótűz-művelet öt legfontosabb sarokköve, amivel a kormány sarokba szorította a tolvajokat:
1. Sakk-matt Polt Péternek és a NER-es bíróságoknak
A fideszes bűnözők eddig abban bíztak, hogy a legfőbb ügyész és az Alkotmánybíróság majd megmenti őket. Magyar Péter egy elegáns, de brutális jogi húzással vetett véget ennek: bejelentette, hogy visszavezetik az alkotmánybírókra vonatkozó 70 éves korhatárt. Ezzel a lépéssel Polt Péter megbízatása és mentelmi joga azonnal, automatikusan megszűnik. A bírák ezentúl maguk választják a vezetőiket, az Orbán által kézivezérelt igazságszolgáltatás pedig végleg összeomlik.
2. 47 átírt törvény és fegyveres védelem a maffiavadászoknak
A lopott százmilliárdok visszaszerzése nem ígéret többé, hanem azonnali cselekvés. A kormány egyszerre 47 jogszabályt módosít, hogy a frissen felálló Vagyonvisszaszerzési Hivatal minden kiskaput bezárhasson az offshore-ba menekülő oligarchák és strómanok előtt. A helyzet komolyságát és a fideszes háttéremberek erőszakosságát bizonyítja, hogy a hivatal vezetői a folyamatos fenyegetések miatt a nap 24 órájában fegyveres rendőri védelem alatt fognak állni.
3. Sulyok Tamás kirúgása és a nép Alkotmánya
A beszéd kíméletlenül porig alázta Sulyok Tamást, aki a miniszterelnök szerint egy pancserpuccsal próbálta megfúrni a rendszerváltást. Magyar Péter bejelentette a köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését. A fideszes gránitszilárdságú tákolmánynak is befellegzett: a kormány szeptembertől a teljes társadalom bevonásával új alkotmányozási folyamatot indít, amit a magyar nép egy országos népszavazáson fog megerősíteni.
4. Vége az élősködésnek: 12 évben maximalizálják a mandátumot
A bejelentés, amitől még Gulyás Gergelyék is kínos, ideges röhögcsélésben törtek ki a parlamentben. A kormány 12 évben (három parlamenti ciklusban) maximalizálja a képviselői munkát. Ezzel gyakorlatilag elvágják a Fidesz legfőbb hűbéri láncát: megszüntetik az élethosszig tartó, munka nélküli politikai élősködést. Nincs többé parlamenti gombnyomogatásból nyugdíjba vonuló pártkatona, mindenkinek irány a való világ.
5. Szembesítés a pofátlanság emlékműveivel
A miniszterelnök egyenesen az ellenzékbe szorult fideszesek arcába vágta az elmúlt 16 év legpofátlanabb mutyijait, a fák nélküli lombkoronasétánytól a kiszáradó Velencei-tó mellé tervezett evezősközpontig. Magyar Péter rávilágított: nincs olyan négyzetmétere az országnak, amit ne loptak volna el. A beszédből hiányzó, bujkáló Lázár Jánosnak és Szijjártó Péternek pedig nyíltan megüzente: aki közvagyonból gazdagodott meg, az most készítse a papírjait és kezdje el gyártani a magyarázatokat.
A tisztítótűz fellángolt
Magyar Péter beszéde egyértelmű fordulópontot jelent. A NER kulisszái mögött most valószínűleg izzanak az iratmegsemmisítők és pörögnek a strómanok telefonjai. A maffia elkezdte felfalni önmagát, és az elmúlt 16 év érinthetetlennek hitt szereplői most először szembesültek azzal: a vadászszezon megnyílt, és bűnözőről bűnözőre fognak haladni.
További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!