Az Ellenszél ingyenes, és az is marad!

2016 óta írjuk meg a velős igazságot. Rád is szükség van! Segítenél? Itt tudod támogatni az Ellenszél küldetését:

Támogatom

Márki-Zay Péter kifakadt a kormányra: súlyos üzenetet küldött Magyar Péternek

Kép forrása: Márki-Zay Péter Facebook

Magyar Péter miniszterelnök nemrég komoly bejelentést tett az RTL Híradóban. A Tisza-kormány drasztikusan csökkentené a politikusok és a polgármesterek bérét. Márki-Zay Péter azonban határozottan szembeszállt ezzel a vitatható ötlettel. Szerinte a bérekkel való dobálózás rendkívül kártékony, populista lépés. Hódmezővásárhely polgármestere egy friss videóban fejtette ki aggályait a követőinek.

Börtönt érdemelnek a korruptak, nem fizetéscsökkentést

A kormánypárt a polgármesterek korrupciójával indokolja a váratlan fizetéscsökkentést. Márki-Zay szerint ez a fajta kommunikáció teljesen félrevezető és álságos. Úgy véli, a korrupt vezetőket egyszerűen börtönbe kellene zárni. Nem a fizetésük megvonása a megfelelő büntetés a bűneikért. Rengeteg tisztességes városvezető van, aki keményen megdolgozik a pénzért.

Őket egyáltalán nem szabadna büntetni mások aljassága és lopásai miatt. Kiemelte, hogy a korábbi rendszerben sem a miniszterelnök fizetése zavarta. Az országtól ellopott ezermilliárdok jelentették a valódi és súlyos problémát. Ne keverjük össze a kettőt – üzente határozottan a kormánynak.

Új egypártrendszer épül az önkormányzatokban?

A hódmezővásárhelyi városvezető egy sokkal sötétebb jövőképet is felvázolt. A legfőbb aggodalma egy esetleges adminisztratív hatalomátvétel reális lehetősége. Attól tart, a Tisza Párt szép lassan leigázza az önkormányzatokat. A drasztikus bércsökkentés is csupán egy lépés ebbe az irányba. Ha ez megvalósul, az ország újra teljesen egyszínűvé válhat.

Ez pedig egy új, veszélyes egypártrendszer kialakulásához vezethet hazánkban. A választók áprilisban egyértelműen nem erre adtak felhatalmazást a kormánynak. Ezért felszólította a miniszterelnököt, tisztázza végre a demokratikus szándékait. Döntéshozatal előtt valódi egyeztetéseket követel az önkormányzati szövetségek bevonásával.

Más településvezetők is lázadnak az ötlet ellen

Nem csak Márki-Zay Péter emelte fel a szavát a tervek ellen. Molnár Áron, Algyő polgármestere is drasztikus válaszlépést fontolgat a bejelentésre. Azonnal lemondana, ha munkáltatóként kevesebbet keresne a saját beosztottjainál. Fizetése jelenleg havi bruttó 1,7 millió forint, ami szerinte indokolt. Vetési Erika, Kamut polgármestere szintén elégedetlen a kormányzati javaslattal.

Egy kistelepülésen a vezető gyakran több ember munkáját is elvégzi. Megfelelő apparátus hiányában a napi feladatok hatalmas terhet jelentenek számára. Úgy érzi, a jelenlegi bruttó 1,1 milliós bér méltó a pozícióhoz. A polgármesterek egyöntetűen a kormányzati tervek újragondolását várják a vezetéstől.

Kövess minket a Facebookon is!

Az Ellenszélen ingyen olvashatod a teljes cikkeket. Nálunk nincsenek fizetőssé tett cikkek, de ez nélkületek nem valósulhatna meg, ezért ha módodban áll, kérjük támogass minket ezen az oldalon! Köszönjük!

loading...