
Dobrev Klára szerint a bíróság mai döntése Czeglédy Csaba ellen nem más, mint színtiszta politikai bosszú. A Demokratikus Koalíció politikusa szerint a hatalom gátlástalanul próbálja megfélemlíteni a baloldali szereplőket.
A mai napon a bíróság bűnösnek találta Czeglédy Csabát, Szombathely egyik legmeghatározóbb ellenzéki alakját. Dobrev Klára azonnal reagált a hírre, és határozottan kiállt párttársa mellett a nyilvánosság előtt. A politikus közösségi oldalán közzétett bejegyzése szerint ez az ítélet csupán a hatalom visszavágása.
Kilenc éve tartó küzdelem végére értek?
Czeglédy Csaba ellen már kilenc esztendeje próbálnak jogi úton fogást találni. Dobrev emlékeztetett, hogy a politikust korábban börtönbe zárták, és hosszú ideje próbálják őt erkölcsileg is meghurcolni. Véleménye szerint a cél végig az volt, hogy elhallgattassák Szombathely bátor képviselőjét.
A kísérletek azonban eddig nem értek célt, hiszen Czeglédy nem hátrált meg a nyomás alatt. Dobrev szerint a politikus az elmúlt években rengeteg borsot tört a kormányzó erők orra alá. Ez a kitartás az, amit a jelenlegi rendszer már nem tud elviselni.
A DK elnöke hangsúlyozta, hogy senki ne higgyen a független igazságszolgáltatás látszatának ebben az ügyben. Kijelentette, hogy a bírósági döntés mögött kizárólag a politikai megtorlás szándéka húzódik meg. A hatalom gátlástalansága szerinte minden nap újabb és újabb szintet lép Magyarországon.
A fideszes világ képtelen elviselni az elvhű embereket. Dobrev Klára szerint vannak olyan politikusok, akiket egyszerűen nem lehet megtörni vagy megvásárolni. Czeglédy Csabát is ilyen megalkuvást nem ismerő harcosnak tartja a párt vezetése.
A választók mondhatják ki a végső szót
Dobrev Klára úgy véli, az embereknek lehetőségük lesz véleményt nyilvánítani a hatalom módszereiről.
Az ellenzéki vezető szerint április 12-én a választók a szavazóurnáknál vághatnak vissza a kormányzatnak. A DK teljes mellszélességgel támogatja Czeglédy Csabát ebben a küzdelemben. A párt célja, hogy a választáson mutassák meg: a megfélemlítés eszköze már nem működik.