
„Nem engedhetjük, hogy a környezetünk rovására építkezzenek” – Hegyesi Beáta a II. és III. kerület védelmére készül.
A Demokratikus Koalíció jelöltje szociálisan érzékeny, környezettudatos képviseletet ígér, ahol a helyi közösségek érdekei megelőzik a hatalmi szempontokat.
Tanár, édesanya, közéleti szereplő – Hegyesi Beáta ezekben a szerepekben egyaránt ismeri a mindennapok kihívásait. Most országgyűlési képviselőjelöltként indul Budapest 4. számú választókerületében, hogy a II. és III. kerület érdekeit ne csupán megjelenítse, hanem határozottan képviselje is.
„Fiatal felnőttként költöztem a II. kerületbe, itt neveltem fel a gyermekeimet, és azóta is aktívan részt veszek a helyi közösségi életben” – meséli Hegyesi Beáta, aki korábban a kerületi kulturális cég felügyelőbizottságának elnöke volt, ma pedig rendszeresen jelen van kulturális és sporteseményeken.
A Demokratikus Koalíció jelöltjeként már több területen is tapasztalatot szerzett: a DK dél-magyarországi regionális elnöki megbízottjaként, a Pest Megyei Közgyűlés képviselőjeként és az Országgyűlés Népjóléti Bizottságának szakértőjeként egyaránt dolgozik azért, hogy a döntések közelebb kerüljenek az emberekhez.
„Szociálisan érzékeny, környezettudatos és a helyi érdekeket képviselő politikára van szükség” – vallja Hegyesi, aki szerint a választókerület egyik legsürgetőbb problémája a közlekedés: a közutak állapotának javítása, a beáramló forgalom csökkentése, valamint az önkormányzatok építési jogköreinek megerősítése mind olyan ügyek, amelyek mellett ki kell állni.
Különösen aggasztónak tartja a kiemelt státuszú, szabályokat megkerülő építkezéseket, amelyek szerinte nemcsak a környezetet rongálják, hanem a lakók életminőségét is rontják. „Nem lehet néhány beruházó érdeke fontosabb, mint azoké, akik itt élnek” – mondja határozottan.
Hegyesi Beáta szerint a baloldalnak van valódi válasza ezekre a kihívásokra. „Mi, baloldaliak szabad, igazságos és európai Magyarországot akarunk – és tudjuk, hogy ezt csak együtt, a helyi közösségekkel lehet elérni.”
MEGNÉZEM A FACEBOOKON