
Az Orbán-kormány éveken át azt ígérte, hogy megvédi a magyar családokat az elszabaduló áraktól. Azt mondták, hogy az inflációt sikerült megfékezni, és a gazdaság stabil. Most viszont világosan látszik: ezek üres szavak voltak. Az infláció újra emelkedik, az élelmiszerárak pedig az egekbe szöknek. Egy átlagos magyar család számára a megélhetés egyre nehezebb, miközben a kormányzat semmilyen érdemi megoldást nem kínál a drágulás fokozódására.
Orbánék csak a saját hatalmukat védik, a drágulás pedig a nemlétező kormányzásuk kudarca
A kormánypropaganda hónapok óta azt sulykolja, hogy sikerült legyőzni az inflációt, és Magyarország jobban teljesít. De ha valaki elmegy a boltba, azonnal látja, hogy ez nem igaz. Az élelmiszerárak újabb lendületet vettek: a liszt ára 40% fölött emelkedett, a tej és a tojás is drágább, és a legfontosabb alapvető élelmiszerek is elérhetetlenek sokak számára.
Orbánék azt ígérték, hogy megvédik a családokat. De vajon kit védenek valójában? Az emberek napról napra rosszabb helyzetbe kerülnek, a fizetésük egyre kevesebbet ér, miközben a Fidesz közeli oligarchák tovább gazdagodnak. A kormány csupán a saját hatalmát próbálja bebetonozni, miközben a magyar társadalom egyre inkább elszegényedik.
Mit ígértek és mi a valóság?
- Ígéret: Az infláció csökkentésével visszatér az olcsóbb megélhetés.
- Valóság: Az infláció újra emelkedik, a fizetések értéktelenednek el.
- Ígéret: Az árstopok megvédik a magyar családokat.
- Valóság: Az árstopok után brutális drágulás következett, és most újabb áremelések várhatók.
- Ígéret: A magyar gazdaság erős és stabil.
- Valóság: Az élelmiszerárak további emelkedése várható, miközben a forint folyamatosan gyengül.
Mi vár ránk a drágulás folytán?

A következő hónapokban még nagyobb áremelkedésre lehet számítani. A globális piaci hatások, a gyenge forint és a kormány gazdaságpolitikai hibái együttesen vezetnek ahhoz, hogy az alapvető élelmiszerek ára tovább nőjön. Ha valaki azt hitte, hogy a drágulásnak vége, hamarosan rá fog jönni, hogy ez nem így van.
A Fidesz propagandája el akarja hitetni az emberekkel, hogy minden rendben van. A valóság azonban az, hogy a magyar társadalom egyre nagyobb része küzd a napi megélhetésért. Orbán és a kormány bebetonozta a hatalmát, de közben hagyta, hogy az emberek egyre nehezebb helyzetbe kerüljenek.
Mindez világosan mutatja: Orbán hazudott. Az infláció és a drágulás nem egy külső, elkerülhetetlen katasztrófa, hanem a rossz kormányzati döntések következménye. Magyarország egyre mélyebbre süllyed a megélhetési válságban, miközben a kormány csupán önmagát menti.
Ne állj meg itt! Olvass tovább, hogy tájékozott maradj erre a linkre kattintva.