Trump hatalmas döntéseket hozott, amíg ön aludt

A brazil elnök kíméletlenül nekiment Trumpnak és az ENSZ-nek
Donald Trump Orbánnak üzent.

Trump hatalmas döntéseket hozott, amíg ön aludt – íme a részletek.

Az amerikai elnök megvonta Joe Biden nemzetbiztonsági jogosultságát, így az elődje többé nem férhet hozzá a napi hírszerzési összefoglalókhoz. Trump azzal indokolta a döntést, hogy Biden ellen nyomozás folyt szabálytalanul kezelt minősített iratok miatt, és az ügyész végül a rossz memória miatt nem emelt vádat ellene. Hangsúlyozta, hogy Biden saját elnöksége alatt alkalmazott hasonló korlátozást vele szemben.

Trump elnöki rendeletet írt alá, amely az Egyesült Államok segélyezési programjait érinti Dél-Afrikával kapcsolatban. Az amerikai támogatásokat felfüggesztette arra hivatkozva, hogy az ország diszkriminatív törvényeket hozott, amelyek hátrányosan érintik a fehér kisebbséget, és engedélyezik földek lefoglalását az apartheid időszak jóvátétele érdekében.

Két fontos találkozó kilátásban

Trump közölte, hogy a következő héten várhatóan találkozik Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, és tárgyalni fog Vlagyimir Putyin orosz elnökkel is. Elmondása szerint célja, hogy előmozdítsa a békefolyamatokat, és csökkentse az Ukrajnának nyújtott amerikai pénzügyi és katonai támogatás mértékét.

Csalás és korrupció a célkeresztben

Az elnök az amerikai szövetségi intézmények működésének átvizsgálásakor „rengeteg csalást és pazarlást” tapasztalt. Kiemelte, hogy Elon Musk segíti a kormányzati hatékonyság növelését. A USAID működésének vizsgálata során Trump szerint számos szabálytalanságot tártak fel, és hasonló ellenőrzéseket ígért más állami szerveknél is.

Elbocsátások az FBI-nál

Trump bejelentette, hogy az FBI több munkatársát is elbocsáthatják, különösen azokat, akik a 2021. január 6-i zavargásokkal kapcsolatos vizsgálatban részt vettek. Az elnök szerint az ügynökség bizonyos tagjai korruptak, és gyors, célzott tisztogatásra lehet számítani.

LNG export Japánba és új vámok bevezetése

Az Egyesült Államok nagy mennyiségű cseppfolyósított földgázt (LNG) készül exportálni Japánba – ezt Trump Isiba Sigeru japán miniszterelnökkel közösen jelentette be. Emellett az elnök új vámokat helyezett kilátásba több ország számára, hivatkozva az egyensúlyra a kereskedelmi kapcsolatokban.

Trump a sajtótájékoztatón jelezte, hogy továbbra is fenn kívánja tartani a kapcsolatot Kim Dzsong-Un észak-koreai vezetővel, és célja Észak-Korea teljes nukleáris leszerelése.

A nap eseményei alapján egyértelmű, hogy Trump intenzív politikai és gazdasági változásokat készít elő az Egyesült Államok számára.


További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!

loading...