Orbán üzent Indiából: Ne reménykedjenek!

Kérdezett a fideszes hölgy, nem jött össze neki.
Kép forrása: MTI - Egy zavarban lévő hölgy áll a mikrofonnál egy politikai gyűlésen, miután elfelejtette a mondandóját.

Orbán üzent Indiából: Ne reménykedjenek!

Orbán Viktor miniszterelnök a feleségével és két lányával Dél-Indiába utazott szabadsága idején. A Blikk megkeresésére elárulta, hogy kettős ok miatt esett a választásuk erre az úti célra: a múlt iránti tiszteletből és a jövő lehetőségei miatt. Kochiban járva felkeresték Vasco da Gama nyughelyét, aki Orbán szerint legalább akkora jelentőséggel bír, mint Kolumbusz Kristóf. A miniszterelnök hozzátette, hogy India gazdasága robbanásszerű fejlődés előtt áll, éppen ezért tartotta fontosnak a látogatást.

Orbán elmondta, hogy január elsején lezárult hazánk EU-elnöksége, amelyet különleges kihívásként élt meg. „Az EU-elnökség nagy menet volt, még nekem is fel kellett kötni a gatyát” – fogalmazott. A szabadságot követően január 17-én már a Kossuth Rádióban folytatja munkáját.

Az utazással kapcsolatos kritikákra reagálva elmondta, hogy az efféle támadásokat megszokta. „Semmi rendkívüli nem történt, csak a miniszterelnök kivette a szabadságát” – nyilatkozta. A pletykákra, amelyek szerint gyógykezelés miatt utazott volna Indiába, határozottan reagált:

„Makkegészséges vagyok. Ne reménykedjenek!”

A miniszterelnök továbbá elmondta, hogy egyetlen indiai ismerőse, aki magyarul beszél, segített nekik a helyi látnivalók felfedezésében. Az út költségeit saját zsebből állította, hangsúlyozva, hogy családi kirándulásról van szó.

Az Orbánról készült nyaralós fotók körül több spekuláció is napvilágra került. A képeken egy indiai csodadoktor is látható, aki körül százmillós üzletek zajlanak. Orbán hangsúlyozta, hogy a doktor csupán kulturális idegenvezető szerepet töltött be az utazás során.

A miniszterelnök indiai útjával kapcsolatban tehát több kérdés merült fel, de ő maga egyértelműen leszögezte: az út kizárólag családi pihenés volt, amit az EU-elnökség utáni megérdemelt szabadságának szánt.


További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!

loading...