
Egy népszerű főzős Facebook-csoportban hatalmas vita alakult ki, amikor a szilveszteri virsli ára került szóba. A kérdés egyszerű volt: „Nálatok mi kerül az asztalra szilveszterkor?” Az ártalmatlannak tűnő poszt alá sokan írták, hogy a jó minőségű virsli megfizethetetlen. Érkezett egy kiemelkedően megosztó hozzászólás is, ami lavinát indított el a kommentelők között.
Az ominózus bejegyzés a szilveszteri virsli kapcsán így szólt:
„Aki a szilveszteri virsli árán háborog, hazudik. Nem értem azokat, akik szidják a virsli árát. Egy évben egyszer még azt sem tudják megvenni? Szánalmas 😀 Nálunk malacsült lesz, kaviár és bélszín is kerül az asztalra. Egy évben egyszer mindenkinek jut az asztalra jó ételekből. Többet kellett volna dolgozni, és akkor jutna a nyugdíjasoknak is malacsültre, homárra, steakre, adjuk meg a módját. Lencsét maximum hétköznap eszünk, virsli meg kell a fenének, főleg szilveszterkor.”
A hozzászólás szinte azonnal kiváltotta a csoport tagjainak felháborodását. Többen megvédték azokat, akik a szerényebb szilveszteri menüt részesítik előnyben.
Az egyik kommentelő így reagált:
„Azért a virsli sem a megjátszásról szól, hanem arról, hogy sok embernek már ez is luxus. Nézd meg az árakat, egy csomag jó minőségű virsli is megfizethetetlen sokak számára.”
Egy másik felhasználó ezt írta:
„Kaviár? Homár? Bélszín? Nekem a lencsefőzelék is ünnepi étel, és szívesen eszem virslivel. Talán egy kis empátiát kéne gyakorolni azokkal szemben, akik nem engedhetnek meg maguknak ilyen luxust.”
Voltak, akik keményebb hangot ütöttek meg:
„Az ilyen emberek, mint te, fogalmuk sincs, milyen nehéz a nyugdíjasoknak vagy az alacsony keresetűeknek. Nem a munka hiányzott az életükből, hanem az, hogy tisztességesen megfizessék őket!”
Te mit gondolsz a vitáról? Írd meg cikkünkhöz kommentben. Szilveszteri receptekért pedig keresd fel az EllenLábas-csatornát.
Ne állj meg itt! Olvass tovább, hogy tájékozott maradj erre a linkre kattintva!