Dobrev Klára súlyos bejelentést tett: ez fájni fog a pénztárcánknak, Orbán miatt

Dobrev Klára látható a képen, a milliárdosok adóját csak a DK szavazta meg.

Dobrev Klára, a DK EP-képviselője Facebook-bejegyzésében hívta fel a figyelmet arra, hogy Magyarország komoly veszteségeket szenvedhet az Európai Unió támogatásai terén. A politikus szavai szerint ez a magyar kormány mulasztásainak következménye.

Dobrev Klára így fogalmazott:

„Fel kell készülni arra, hogy decemberben Orbán miatt 400 milliárd forintot elveszítünk.

Ez az ára annak, hogy a magyar kormány nem teljesíti az Unió feltételeit és emiatt a magyarok elesnek 400 milliárd forinttól. Olyan ez, mintha minden magyar háztartás karácsony előtt önként lemondana 100 ezer forintról.

És lehet, hogy nem sok pénz ez annak az Orbán családnak, amelyik Hatvanpusztán építi luxus birtokát.

De tudom, hogy mennyire fog fájni magyarok millióinak, hogy a hiányzó pénz miatt nem csökken majd például a rezsiszámlájuk. Mert 400 milliárdból telne erre is.

Te lemondanál ennyi pénzről?”

Dobrev Klára posztjában élesen bírálja a kormányt, és rámutat, hogy az uniós pénzek elvesztése nem csupán politikai következményekkel jár, hanem közvetlenül érinti a magyar emberek mindennapi életét is. A politikus külön kiemelte a magas rezsiköltségeket, amelyeket az elveszett támogatásokból enyhíteni lehetne.

A decemberi hónap különösen érzékeny időszak, hiszen az ünnepek előtt a családok számára minden anyagi támogatás jelentős segítséget jelenthetne. Azonban a magyar kormány és az Európai Unió közötti viták megoldatlansága miatt ennek a pénznek a sorsa kérdésessé vált.

Ne állj meg itt! Olvass tovább, hogy tájékozott maradj erre a linkre kattintva. Unod a politikát? Főzz valami finomat, olcsón az EllenLábassal!

loading...