Gyurcsány Ferenc: Európa-bajnokok lettünk egy egyedülálló Minecraft-projektben

Titokzatos kislány a miniszterelnök házánál – Gyurcsány Ferenc megható története

Gyurcsány Ferenc: Európa-bajnokok lettünk egy egyedülálló Minecraft-projektben.

Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke hétfői Facebook-videójában egy rendkívül különleges sikert osztott meg követőivel: Európa-bajnokok lettek egy egyedi Minecraft-szerver létrehozásával. A projekt a közösségi médiában indult, és a DK elnöke szerint példaértékű, hogy ennyi embert sikerült összefogni egy kreatív és innovatív kezdeményezésben.

A történet még egy Instagram- vagy TikTok-poszt kommentjeiből indult. Egy követő felvetette, hogy Gyurcsánynak saját Minecraft-szervert kellene indítania. Az ötletre érkező óriási támogatás – több mint hatezer lájk – elindította a projektet. Gyurcsány Ferenc megígérte, hogy ha eléri ezt a támogatást, megvalósítja az ötletet. „Nem volt mit tenni, nem lehetett elszaladni a dolog elől” – fogalmazott.

A projekt következő lépéseként egy Discord-felületet hoztak létre, hogy összegyűjtsék az érdeklődőket. A vártnál is nagyobb érdeklődés érkezett, hiszen már 40 ezren csatlakoztak a közösséghez. Ez kezdetben technikai problémákhoz vezetett, amelyeket gyorsan orvosolni kellett. Gyurcsány elhatározta, hogy olyan szervert építenek, amely méretével és kapacitásával kiemelkedik Európában. „Topik One és Red Monkey segítségével” végül egy olyan Minecraft-szervert hoztak létre, amely egyszerre ezer játékost képes kiszolgálni.

A tegnap esti premier során különösen emlékezetes pillanat volt, amikor egyszerre 700 ember játszott a szerveren. „Ez példát mutat arra, hogy különböző hátterű emberek, kultúrák és korosztályok hogyan találhatnak közös hangot” – mondta Gyurcsány.

A DK elnöke büszkén hangsúlyozta, hogy Magyarország Európa élvonalába került egy digitális világban, ahol emberek tízezrei találnak egymásra. „Örülünk, hogy részesei lehetünk ennek, és büszkék vagyunk arra, hogy egy ilyen projektben Európa legjobbjait hoztuk” – zárta videóját Gyurcsány Ferenc.

A videó megtekinthető Gyurcsány Ferenc hivatalos Facebook-oldalán:


További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!

loading...