
Orbán dühöng, miután hátba szúrta Donald Trump.
Micsoda fordulat! Amíg Orbán Viktor minden erejével Donald Trump oldalán áll, addig a hátsó ajtón, lopakodva, betört a „főellenség” egykori kulcsembere. Igen, jól hallották: Soros György egykori pénzügyi zsenije, Scott Bessent Trump új gazdasági kedvence lett. Ha ez nem lenne elég ironikus, Trump még dicsérő szavakkal is illette az ex-Soros alkalmazottat, Wall Street egyik legokosabb emberének és tiszteletre méltó figurának nevezve.
Orbán, aki annyira Trump-szövetségesnek vallja magát, hogy még a magyar költségvetés parlamenti elfogadását is az amerikai elnökválasztáshoz igazította, most kénytelen szembesülni azzal, hogy a „főellenség” embere valahogy beszivárgott a belső körökbe. Az Orbán által hangoztatott globális összeesküvéselméletek középpontjában álló Soros neve hirtelen nem is tűnik olyan távolinak, amikor Trump kampányszínpadán felbukkan az egykori Soros-féle alapkezelő vezetője.
De miért is lepődünk meg? Hiszen a világ tényleg kicsi! Bessent 15 éven keresztül dolgozott Soros alapkezelőjénél, és most úgy tűnik, újra reflektorfénybe került, csak éppen másik politikai oldalról. A szarkasztikus hangnemet megengedve, talán csak idő kérdése, hogy Trump következő lépése az legyen, hogy Sorost is felkéri egy kis kampánytanácsadásra. Hiszen, ahogy mondani szokás: „az ellenségem ellensége a barátom”. Vagy ebben az esetben inkább „az ellenségem korábbi alkalmazottja most a legjobb tanácsadóm”.
Természetesen az egész helyzet nem kevés kérdést vet fel a magyar politikai életben:
- Vajon Orbán Viktor mennyire érzi magát kényelmetlenül, amikor Trump egyik fontos tanácsadója Soros volt befektetési igazgatója?
- És vajon mennyire remeg most a Fidesz tábor, látva, hogy az „amerikai szekeret” már nem csak Trump, de a „főellenség” egykori embere is tolja?
Mindeközben Trump dicséri Bessent személyét: „a Wall Street egyik legbriliánsabb embere” és „egy jóképű fickó”. Valóban, talán már csak az hiányzik, hogy Soros György maga is beszédet mondjon egy Trump-rendezvényen, de addig is, maradjunk annyiban, hogy a politika – úgy tűnik – tele van meglepetésekkel.
További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!