
Orbán rózsaszín nyakkendője: sosem találnád ki, miért viselte.
A közelmúltban megrendezett német-magyar Európa-bajnoki mérkőzés előtt Orbán Viktor magyar miniszterelnök rózsaszín nyakkendője komoly találgatásokra adott okot. A magyar kormányfő szerdán Stuttgartban találkozott Frank Nopperrel, a város polgármesterével, és Baden-Württemberg miniszterelnökével az Új Kastélyban. Az eseményen a sport állt a középpontban, a politika szándékosan háttérbe szorult.
A találkozóról beszámoló Stuttgarter Zeitung külön hangsúlyozta, hogy a magyar delegáció késve érkezett, és külön figyelmet szenteltek Orbán nyakkendőjének színének.
A rózsaszín nyakkendő nem csupán feltűnő választás volt, hanem kísértetiesen emlékeztetett a német válogatott mezére. Ez az apróság sokak szerint nem véletlen: a németek végül 2-0-ra megnyerték a meccset, és egyes vélemények szerint Orbán ezzel a gesztussal valójában az ellenfél csapatának szurkolt. A rózsaszín szín politikai töltete különösen érdekes, hiszen a meleg mozgalom jelképe, és Magyarországon jelenleg törvények tiltják a homoszexuális propagandát.
A találkozón részt vett politikusok és a stuttgarti polgármester is észrevették Orbán barátságosabb oldalát, amit a nyilvánosság előtt ritkán látnak. A találkozón Olaf Scholz német kancellár nem vett részt, csak a stadionban találkoztak, de Berlinben is várhatóan összefutnak majd.
Orbán Viktor vasárnap visszatér Stuttgartba a skót-magyar mérkőzésre, ahol a magyar válogatott még matematikai esélyt is kiharcolhat a továbbjutásra. A magyar miniszterelnök hírhedten nagy összegeket fordít a sportra és különösen a focira, ami számára személyes szenvedély.
A találkozón felszólalók között szó esett az 1954-es világbajnokságról, ahol a nyugatnémetek nagy meglepetésre 3:2-re legyőzték a magyarokat, amit Orbán soha be nem gyógyuló sebként emleget. A miniszterelnök álma, hogy egyszer még lássa a két ország válogatottját világbajnoki döntőben összecsapni.
A Stuttgarter Zeitung cikke szerint volt olyan prominens politikus, aki kifejezetten örült annak, hogy Orbán ezúttal nem tett botrányos kijelentéseket. Ugyanakkor Andreas Stoch, az SPD stuttgarti képviselője hangsúlyozta, hogy bár most nem kritizálták Orbánt, ez nem jelenti azt, hogy figyelmen kívül hagyják a magyar miniszterelnök politikáját.
Orbán rózsaszín nyakkendője a mesterséges intelligencia szerint tehát több volt, mint egy egyszerű divatválasztás: egy rejtett üzenet, amely sokakban kérdéseket vetett fel hűségével kapcsolatban.
További cikkeinkért kövesd az Ellenszél Facebook-oldalát is!