Ceglédi Zoltán végre belátja, hogy tévedett, de még ennek is örül

Ceglédi Zoltán szerint Hadházynak buknia kell.
Ceglédi Zoltán Hadházy helyett tiszás jelöltet vár Zuglóba.

Ceglédi Zoltán bejegyzéséből arra lehet következtetni, hogy végre belátja: tévedett. Mielőtt hátradőlnénk, muszáj elmondanunk, hogy öröme is van a dologban.

Ceglédi Zoltán MZP-re utal.

„heló! lotyaszájú kollégáimmal ellentétben én csak a hétfő esti ÖT-ben fogok a márc15-i hepajról bármit is mondani (spoiler: egy örömömről és egy tévedésemről fogok beszámolni).” – írja Ceglédi Zoltán.

A szemfüles olvasók rögtön kiszúrják, hogy egy hashtag (vagyis a kettős keresztes, teljesen haszontalan funkciójú szöveggyűjtemény) is a bejegyzéséhez tartozik.

Mi lehet ez?

A „csakfelfelé” már-már feledésbe merült hatalomszó, amelynek kimondása után a tömeg ovációban tört ki. Így már dereng valami? Márki-Zay Péter, a csalódott jobboldaliakat megszólítani tudó, migránsozó, buzizó miniszterelnök-jelölt jelmondata volt ez.

Aki gyakran olvas Ellenszelet, az tudja, hogy Ceglédi Zoltán mondta ki először, hogy Magyar Péterrel komoly aggályok vannak. Nem azért, mert photoshoppolja a képeit, és Ryan Gosling helyett neki ítélnék az Oszkárt a Barbie című filmben Ken alakításáért, hanem mert úgy tesz, mintha mondana valamit, de valójában ez tartalom nélküli mismásolás. (- A mai napig is az. Ez nem Ceglédi véleménye, hanem a miénk. Lehet, hogy azt fogja mondani majd a műsorban, hogy ebben tévedett.)

Valószínűbb azonban, hogy nem ez lesz a tévedés, amit a politikai elemző beismer majd az Öt című műsorban. Nem gondoljuk ugyanis véletlennek MZP egykori szlogenjének használatát. Bármiféle hasonlóság csak a véletlen műve lenne? Erről majd kifejti véleményét Ceglédi Zoltán.

Ha a miénkre kíváncsiak az olvasók, azt a legutóbbi cikkünkben találják:

Magyar Péter elszólta magát: most derült ki, mit akar valójában

loading...