Kálmán Olga: minisztériumi forrásból tudjuk, hogy Orbán döntött a kegyelemről

Egyedülálló szülő vagy? A DK javaslata sokat segítene neked is
Kép forrása: MTI

Igazságügyi minisztériumi források szerint Orbán Viktor döntött a K. Endrének adott elnöki kegyelemről – adta hírül Kálmán Olga, a DK frakciószóvivője sajtótájékoztatóján.

A DK igazságügyi minisztériumi forrásai szerint maga a miniszterelnök hozta meg a döntést a pedofilsegítő K. Endre szabadon engedéséről. Az állítás összecseng Orbán Viktor korábbi gyakorlatával, mely szerint a politikailag kényes kegyelmi ügyekben ő hozott döntést a korábbi kormányzásai során is.

1998-ban a Kunos-ügyben Dávid Ibolya akkori igazságügyminiszter nem értett egyet a Göncz Árpád által Kunos Péternek adott elnöki kegyelemmel, ezért egyeztetett az akkori miniszterelnökkel, Orbán Viktorral, ahol az a döntés született, hogy az igazságügyi miniszter ne ellenjegyezze a kegyelmi kérvényt. Akkor nem lett kegyelem, most viszont Orbán más döntést hozott az igazságügyi miniszterrel történt egyeztetésen: azt mondta Varga Juditnak, hogy adja meg a kegyelemhez szükséges ellenjegyzést.

A Demokratikus Koalíció szerint itt az ideje, hogy Orbán Viktor befejezze a bujkálást és az ország elé álljon! A miniszterelnök szájából akarjuk hallani a választ az ügyben maradt legfontosabb kérdésre: miért? Miért engedett ki a börtönből egy pedofilsegítőt?  A DK azt követeli a miniszterelnöktől, hogy ne bujkáljon tovább, hanem álljon a magyarok elé és mondja el, hogy miért tette! Be kell fejezni a lassan egy hete tartó sunnyogást és hallgatást, Orbán Viktornak el kell mondania az igazat az országnak ebben a szégyenletes ügyben!” – zárta sajtótájékoztatóját Kálmán Olga.

Maradj tájékozott, olvass tovább! Az Ellenszél további cikkeiért kattints ide! Szeretsz főzni? Kiváló receptötletek olcsón az EllenLábas csatornán.

loading...