
A cikk folyamatosan frissül
A Színház- és Filmművészeti Egyetem polgárai és a mellettük szolidaritást vállaló hallgatók az ország különböző egyetemeiről, demonstratív felvonulást szerveznek a szellemi szabadság jegyében.
A 16:00 órai gyülekező után elindult a tömeg a Műegyetem rakpartról. Éppen onnan, ahol 1956. október 23-án az egyetemisták megmozdultak azért, amiben hittek.
A tüntetés előtt tette közzé a Fővárosi Törvényszék, hogy jogellenesnek tartják az SZFE oktatóinak sztrájkját, amit a hallgatók úgy kommentáltak, hogy
„Október 23-án ez nemcsak ironikus, de méltatlan is”.
A menet 16:30 után énekelve indult el a Március 15-e tér felé, ahol 17:30-kor gyújtanak meg fáklyákat a szabadságharcra emlékezve.
Az első felszólaló Fullajtár Andrea, akinek szavalása után a tömeg elindult a Március 15. tér felé. A tömegben több kormányellenes táblát is látni. Vannak olyanok, akik az egészségügy helyzete miatt is demonstrálnak a tüntetésen:
„Free EÜ”, „Mészáros, az egészségügyet nem adjuk” vagy egyszerűen „Maffiaállam” feliratú táblákkal és lufikkal.
A kormány az utolsó pillanatban a tüntetés előtt elrendelte, hogy péntektől minden szabadtéri rendezvényen is kötelező a maszkviselés, amire a tüntetők fel is készültek: mindenkin van maszk.
A tüntetők között ott van egyébként Karácsony Gergely főpolgármester és Udvaros Dorottya, a Vidnyánszky által igazgatott Nemzeti Színház színésznője is.
Fél hat előtt nem sokkal indult tovább a tömeg a Ferenciek terére, ahol a tüntetés elején menetelő diákok elmondták, hogy a tömeg vége még mindig a Gellért téren van, ami
„elég menő”, szóval tényleg rengetegen vannak a diákok tüntetésén.
A tüntetők 18 órakor megérkeztek az Urániához, ahol kezdődik az SZFE-hallgatók megemlékező műsora. Mikor a menet eleje már az Urániánál volt, akkor a vége még mindig csak az Erzsébet hídnál járt. Ez több mint egy kilométeres távolság, amit teljes egészében megtöltenek a tüntetők.