
Találós kérdést hoztunk olvasóinknak. Mi az: magányosan áll, elfoglalja a járdát, de haszna nincs? A Fidesz pultja Terézvárosban.

Ha nem lenne önmagában is ciki, hogy valaki a Fidesznek kampányol, még egy pultot is felállít a járdára. Szívesen megkérdeztük volna, hogy:
- Ha aláírjuk az ívet, akkor lemond Balog Zoltán?
- Vitézy Dávidnak gyűlnek az aláírások vagy Szentkirályinak? Esetleg mindketten egy lapon szerepelnek?
- A gyermekvédelmi rendszert is fejleszteni fogják, vagy csak Rogán propaganda-minisztériumát?
Számtalan kérdésünk lett volna, de végül nem mentünk oda. Ennek pedig egyszerű oka van: a szégyen. Mit gondolnának a járókelők, ha azt látnák, hogy a Fidesz pultjánál beszélgetünk? Megszólnának minket, vagy még azt hinnék, mi is közéjük tartozunk, és azért írunk alá épp, hogy valamelyik oligarcha újabb milliárdokat kaszáljon a a magyarokon.
Viszont mi hiszünk a vélemény szabadságában, ezért nem bántjuk a Fidesz-pultnál állót, de azért mintegy külső szemként szeretnénk hozzáfűzni valamit. Egyáltalán nem biztos, hogy egy magányos ember a kormánypárti pultnál jó hívószó. Távol álljon tőlünk, hogy ötleteket adjunk Orbán pártjának, de nem éppen az erőt és az egységet mutatja ez a látkép.
Jobban járnának vele, ha kiállítanák egy ismert politikusukat a pulthoz. Hozzá lennének kérdései a budapestieknek, de ők soha nem állnának ki az emberekhez. Gyávák és tudják, hogy ha meg akarnak győzni valakit az utcán, annak nem elég azt mondani, hogy Gyurcsány és dollárbaloldal.
Maradj tájékozott, olvass tovább! Az Ellenszél további cikkeiért kattints ide! Unod a politikát? Főzz valamit az EllenLábassal!